Про Готель

Історія розвитку

з 1793 року

Елегантна архітектурна пам'ятка часів Австро-Угорської монархії. Широкі розкинуті сходи ще пам'ятають блиск того світу... Цей готель завжди виділявся вишуканістю архітектурних рішень та дизайну інтер'єру, холу, коридорів та сходових кліток, що вражають величчю та простором. «Жорж» з приємністю запрошує гостей, приваблюючи своєю основною родзинкою – аристократичною вишуканістю!

“De La Rus” hotel (1890)
Фото готелю “De La Rus” (1890)

У середині 17 століття на місці теперішнього розташування готелю «Жорж» був шлюз, через який регулювався водяний наплив з ріки Полтва. У 1793 р. саме тут розміщувався найкращий ресторан у Галичині - «Під трьома гаками». Згодом власники заїзду вирішили його кардинально перебудувати і відкрити готель. І ось вже через три роки збудовано готель «De La Rus», таку назву він дістав через те, що був головним гостинним двором для всіх подорожніх зі сходу на захід і навпаки. Власник готелю «De La Rus», Жорж Гоффман, підприємець і землевласник, вихідець із Баварії, упорядкував чудовий сад, готель мав дві в'їзні брами з боку центральної площі.
Своїм клієнтам Гоффман вже міг запропонувати не тільки вишукані страви та напої, але й комфортабельні кімнати, концерти, розваги, феєрверки.
У 1875 р. архітектор Едмунд Келер спорудив у саду театральний зал для німецького товариства «Фрозінн», де відбувалися всілякі карнавали, вистави та засідання, експозиції творів мистецтва. Біля ріки стояли оздоблені павільйони і альтанка у вигляді античного храму.

Rebuilding of the “De la Rus” hotel
Готель «De La Rus» перед розборкою старої будівліl
Згодом, в середині 19 ст., готель названо за ім'ям самого засновника - «Жорж». Справи у Гоффманів ішли дуже успішно і згодом за рішенням родини погоджено розбудувати готель. Це був 1899 рік, час місто бурхливо розвивалось, а разом з ним й процвітала готельна справа. Отож одна львівська пані, власниця великої пральні, вирішила вкласти кошти в оренду землі з правом подальшої забудови.
Вже у наступному році архітектурно-будівельною спілкою архітекторів Івана Левинського та Юзефа Цибульського було споруджено розкішний красень- готель у неоренесансному стилі за проектом знаменитих віденських архітекторів Германа Гельмера та Фердинанда Фельнера За їхніми проектами також збудовано Одеський оперний театр, театри у Відні, Туріні. Новий готель «Жорж» було урочисто відкрито 8 січня 1901 р. На кутах новозбудованої будівлі постали чотири алегоричні статуї різних частин світу Європи, Азії, Америки і Африки. Вхід прикрашав рельєф із св. Георгієм або Юрієм Змієборцем роботи знаменитого скульптора Антоні Попеля, виконаний за моделями Леонардо Марконі.
Mariyska Square
Марійська площа

До речі, і до нині це зображення небесного патрона Жоржа Гоффмана на фасаді будівлі слугує фірмовим логотипом старовинного готелю. На той час це був готель супер-класу, що відповідав сьогоднішньому п'ятизірковому: тут більше, ніж сто років тому цілодобово була гаряча і холодна вода, ванни, телефони, центральне опалення і електричний ліфт. Готель мав 93 номери, 32 з яких були апартаменти. Звичайний номер коштував 6-12 злотих за добу, "люкс" 13-24 злоті.

Великою популярністю користувалися першокласний ресторан і кав'ярня, які задовольняли кухнею та обслуговуванням гостей найвищого рангу, а партер будинку займали багаточисленні елегантні крамниці для вельмож, перукарський і парфюмерний салони, галантерея.
Mariyska Square
Фото готелю (за проектом відомих Віденьских архітекторів Германа Гельмера та Фердинанда Фельнера)

В цей час репутація ресторану досягла настільки високого рівня, що вважалось дуже модним і престижним відвідувати його. Колись там був не лише ресторан, а ще й книжковий магазин, де збиралась українська й польська інтелігенція. В розкішних залах ресторану готелю постійно відбувалися звані вечори, бали, святкування визначних подій міста. В такі славні часи у готелі «Жорж» шампанське лилося рікою для богемного товариства Львова. В інтелігентські кола відвідувачів та гостей готелю входили найзаможніші поміщики та землевласники, політична еліта, офіцери кавалерії, генерали, модні літератори, українські письменники, професори гімназій.

Окрім цього, приваблювала гостей ресторану власна винарня «Жоржа». Вважалося, що кав'ярня у «Жоржі» є найбільш новоєвропейським закладом Львова. Родзинкою кав'ярні було те, що всі столики були круглі і тим самим не обмежувалась кількість відвідувачів. Перед Першою Світовою війною «Жорж» став власністю спілки приватних підприємств, концесія на готель та ресторан належала тріумвірату Л.Піра, С. і М.Боровських, В.Ожеховського.
Mariyska Square
Ресторан «Жорж» (початок 20 століття).

З 1940 р. готель «Жорж» входив до мережі готелів "Інтурист".
На даний час готель «Жорж» один із найбільш вишуканих і старовинних готелів України і Європи, що увібрав у себе багатогранну гаму настроїв, починаючи від стародавніх традицій міста, закінчуючи неординарністю сучасного Львова.


Відомі гості

Ці видатні особи мешкали у нашому готелі у різні часи.

Honore de Balzac
Оноре де Бальзак
20.05.1799 - 8.08.1850

Тричі славетний письменник бував в Україні й тричі зупинявся у готелі «Жорж», коли їхав до своєї коханої-княгині Евеліни Ганської. Письменник цілі вечори проводив у готелі, насолоджувався французьким вином та грою у карти.

Ethel Lilian Voynich
Етель Ліліан Войнич
11.05.1864 - 28.07.1960

Славетна англійська (ірландська) письменниця, композитор, донька математика Джорджа Буля, автор таких видатних романів як “Овід”, “Зніми взуття своє” та “Джек Реймонд” зупинялася в готелі «Жорж» у 1895р.

Jean-Paul Sartre Charles Emar
Жан-Поль Шарль Емар Сартр
21.06.1905 - 15.04.1980

Знаменитий французький філософ, драматург, письменник.

Ivan Franko
Іван Якович Франко
27.08.1856 - 28.05.1916

Український письменник, поет, вчений, публіцист, перекладач, громадський і політичний діяч Іван Франко неодноразово відвідував ресторан готелю, де завжди збиралася уся львівська інтелігенція.

Johannes Brahms
Йоганнес Брамс
07.05. 1833 - 03.04.1897

Німецький композитор, піаніст і диригент, один із головних представників епохи романтизму Брамс писав камерну і симфонічну музику. Йоганнес Брамс сказав: «Писати музику не так вже й складно, найважче – закреслювати зайві ноти».

Jan Wiktor Kiepura
Ян Віктор Кепура
16.05.1902 - 15.08.1966

Польський співак (тенор) і актор. Вперше у Львові - 15.01.1925 з'явився у Великому театрі в ролі Фауста імені Яна Кепури. Він жив у той час в готелі «Жорж», з балкона якого потім співав для натовпу.

Giacomo Casanova
Джакомо Джіроламо Казанова кавалер де Сенгаль
02.04.1725- 04.06.1798

Італійський філософ, дипломат, письменник, таємний шпигун і славетний ловелас у березні 1778 року також зупинявся у готелі «Жорж» про що згадував у своїх мемуарах.

Maurice Ravel
Равель Моріс Жозеф
07.03.1875 - 28.12.1937

Видатний французький композитор під час своїх концертів у Львові був гостем готелю «Жорж».

Wladyslaw Stanislaw Reymont
Владислав Станіслав Реймонт
07.05.1867 - 05.12.1925

Видатний польський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури також був у Львові та зупинявся у готелі «Жорж» у 1923 р.

Richard Strauss
Ріхард Штраус
11.06.1864 - 08.09.1949

Легендарний німецький композитор, диригент, автор опер та симфонічних поем у стилі романтизму перебував у готелі «Жорж».

Henryk Sienkiewicz
Генрік Сенкевич
05.08.1946 - 15.11.1916

У 1879 році, відомий польський письменник, історик, лауреат Нобелівської премії подорожуючи , довгий час був у Львові і жив у готелі «De La Russ».

Ferenc (Franz) Liszt
Ференц (Франц) Ліст
22.10.1811 - 31.07.1886

У 1847 році Австрійський композитор, піаніст, педагог, диригент, публіцист, один з найвидатніших представників музичного романтизму, засновник угорської композиторської школи, будучи з концертами у Львові, гостював у готелі «Жорж».

Mozaffar al-Din Shah Qajar
Музаффер Еддін
23.03.1853 - 03.01.1907

Перебував у готелі у 1905 році шах Ірану Музаффер Еддін. Такого почесного гостя граф Потоцький хотів запросити до свого палацу, але почет шаха виявився настільки великим, що їм довелося розмістився у всіх номерах «Жоржа».

Jozef Klemens Pilsudski
Юзеф Клеменс Пілсудський
05.12.1867 - 12.05.1935

Маршал, польський політичний і державний діяч, перший голова відродженої польської держави, засновник польської армії, 21.12.1918 року, під час українсько-польської війни приїхав у Львів і мешкав у готелі «Жорж».

Yuri Gagarin
Юрій Гагарін
09.03.1934 – 27.03.1968

Перший у світі космонавт, Герой Радянського Союзу, полковник, який здійснив легендарний оберт навколо Землі.


Наша команда

пристрасть у всьому, що ми робимо

Костянтин Корнєєв

Генеральний директор

Іван Тренич

Виконавчий директор

Сергій Мансуров

Керівник служби безпеки

Олена Юртаєва

Керівник служби готельного господарства

Уляна Хаїнська

Керівник відділу бронювання та рецепції

Юля Карпа

Адміністратор рецепції

Вікторія Сульжик

Адміністратор рецепції

Юля Кендзьора

Менеджер відділу бронювання

Марія Нижник

Операційний менеджер

Оксана Ковталів

Адміністратор рецепції